Vizsgaidőpontok és Online jelentkezés a nyelvvizsgára >>>
Euroexam vagy EuroPro?
Az Euroexam nyelvvizsga az általános angol és német nyelvtudást értékeli. Ezt várják el a felvételiken a pluszpontokért, és a legtöbb egyetem, főiskola ezt követeli meg az államvizsgához is.
Több intézmény ír elő ma már üzleti szaknyelvvel bővített vizsgát a diplomához. Az itt tanulóknak, ide készülőknek ajánljuk az EuroPro üzleti angol nyelvvizsgát, mely a szakmai, üzleti célú angoltudást (English for Business and Professional Purposes) értékeli és üzleti szaknyelvi bizonyítványt ad.
Mindkét vizsgarendszerben alap (B1), közép (B2), és felső (C1) szintre lehet jelentkezni. A szintek az Európa Tanács követelményeinek éppúgy megfelelnek, mint a magyar akkreditációs rendszernek.
Egynyelvű vagy kétnyelvű?
Az Euroexam (általános angol és német) nyelvvizsga a korábbi kétnyelvű változat mellett, már egynyelvű vizsgaként is letehető.
Az egynyelvű változat mindenben megegyezik az eddigi kétnyelvű vizsgával, csak a Mediation/Közvetítés rész hiányzik belőle. Az egy- és kétnyelvű vizsgára jelentkezők az írásbelin és a szóbelin együtt vesznek részt. A közös vizsgarészek pontozása és értékelése is megegyezik.
Érdemes azonban a következők ismeretében dönteni: a Mediation/Sprachmittlung (Közvetítés) vizsgarészen a vizsgázók többsége jól, saját átlaga felett teljesít. Így a kétnyelvű vizsga választása - megfelelő felkészüléssel - a többség esetében inkább növeli a sikeres vizsga esélyét.
Mindkét vizsgaváltozat államilag elismert, így a felvételihez és a diplomához egyformán megfelelnek. Jelenleg csak a PhD-képzéseken tesznek különbséget, ott kétnyelvű nyelvvizsga megléte a követelmény.
Az Euroexam nyelvvizsga egynyelvű változatának díja megegyezik a kétnyelvű változat díjával.
További részletek >>>
Melyik szintet válasszam?
B1 - Alapszintű Euroexam és EuroPro vizsga
Alsó középhaladó szintű nyelvtanulóknak ajánljuk, akik bizonyságot szeretnének nyerni nyelvtudásukról, vagy meg szeretnének ismerkedni a vizsgarendszerrel, és gyakorolni szeretnék a vizsgatechnikákat. Kiváló alapozásul szolgál mindazoknak, akik később magasabb szintű Euroexam vizsgát szeretnének tenni. Teljes értékű, államilag elismert alapfokú vizsga, melyet számos munkahelyen is elfogadnak.
Bővebben az Euroexam B1 vizsgáról.>>>
B2 - Középszintű Euroexam és EuroPro vizsga
Felső középhaladó szintű nyelvtudással rendelkező tanulóknak ajánljuk, akik a felvételihez, diplomához nélkülözhetetlen nyelvvizsga oklevelet kívánnak szerezni. A hazai munkahelyek többségén szintén B2 szintű nyelvtudást, középfokú nyelvvizsgát várnak el.
Bővebben az Euroexam B2 vizsgáról.>>>
C1 - Felsőszintű Euroexam és EuroPro vizsga
Felső haladó, akár az anyanyelvi szintű nyelvhasználatot megcélzó nyelvtanulóknak ajánljuk, akik a legszélesebb körben elismert szintű nyelvtudásról szeretnének oklevelet szerezni. A C1 szintű vizsga maximális pontszámot jelent hazai egyetemi felvételiken, de általában ezt követelik meg külföldi egyetemi tanulmányokhoz is. Munkahelyeken idehaza és külföldön széles körben elfogadják.
Bővebben a Euroexam C1 vizsgáról.>>>
A vizsgarendszer szintjei az Európa Tanács hatfokú skálájának megfelelően:
Az Európa Tanács szintjei | Euroexam és EuroPro szintek |
C2 Mastery | |
C1 Operational Proficiency = Felsőszint |
Euroexam / EuroPro C1 |
B2 Vantage = Középszint |
Euroexam / EuroPro B2 |
B1 Threshold = Alapszint |
Euroexam / EuroPro B1 |
A2 Waystage | |
A1 Breakthrough |
Külön írásbeli és szóbeli vizsgák
A vizsgákon lehet a teljes sikeres vizsga mellett - ha csak részben volt sikeres - külön államilag elismert szóbeli vagy államilag elismert írásbeli bizonyítványt is szerezni. A bizonyítványokat az eredménynek megfelelően, automatikusan állítjuk ki.
Részben sikeres vizsga esetén, a szóbeli vagy írásbeli bizonyítvány birtokában bármikor lehet jelentkezni később külön csak írásbeli illetve szóbeli vizsgára.
A hazai szabályok szerint a vizsga két "felét" különböző vizsgarendszerekben letett írásbeli és szóbeli részekből is össze lehet kombinálni. Szintén fontos tudni, hogy külön megszerzett szóbeli és írásbeli oklevelet idehaza mindenütt automatikusan a komplex vizsgával egyenértékűnek fogadnak el.
Az "írásbeli" eredményébe a következő vizsgarészek számítanak bele: Olvasott szöveg értése; Íráskészség; Közvetítés (választható).
A "szóbeli" eredménye a Hallott szöveg értése és a Beszédkészség (korábbi nevén "szóbeli") részekből tevődik össze.
A csak írásbeli/szóbeli vizsga sikerességének feltétele azonos a teljes vizsgáéval, de természetesen csak az adott vizsgába tartozó részeket kell hozzá figyelembe venni.
A részletes szabályokat a vizsgaszabályzat tartalmazza.